RMB_IVR.jpg

Šroubové kompresory RMB

příkony motorů: 22 - 26 - 30 - 37 kW
tlakové verze: 7,5 - 8,5 - 10 - 13 bar
provedení: on-off, s frekvenčním měničem

ikona pdf Ke stažení - prospekt kompresory šroubové RMB (22-37kW)

Nejmodernější řada kompresorů RMB, uvedená na trh v květnu 2015, poskytuje široký výběr ze strojů s příkony 22-37 kW. Kompresory této řady lze dodat s tlaky 7,5 - 8,5 -10 nebo 13 bar a s volbou mezi řízením typů on-off či s proměnlivou rychlostí (IVR) díky frek­venčnímu měniči. Náklady na energii a Vaše specifické požadavky budou vždy spl­něny přesně pro Vaši aplikaci. S kterýmkoliv modelem z řady RMB získáte vy­soký standard díky použitým kvalitním dílům, garantovaný výkon stroje a technic­ké řešení pro co nejsnazší a co nejméně problémový provoz.


Způsoby řízení

Kompresory s řízením typu on/off dodávají konstantní množství vzduchu. Tlak v potrubním rozvodu je řízen otevíráním vstupního ventilu, čímž je zajištěn chod v režimech v zátěži a naprázdno. Jakmile je dosažen požadovaný tlak, kompresor se přepíná do chodu naprázdno (uzavřením vstupního ventilu). Když tlak poklesne pod stanovenou hranici, kompresor automaticky startuje a přepíná chod do zátěže.

 

Frekvenčně řízené kompresory přizpůsobují díky regulaci otáček dodávku stlače­ného vzduchu v objemu podle skutečné spotřeby. Tlak v potrubní síti je udržován konstantně pomocí frekvenčního měniče. Výsledkem je výrazné snížení nákladů na provoz kompresoru a zvýšení efektivity výroby stlačeného vzduchu.

ridici-jednotka-es4000.jpg

Řídicí jednotka

Celý stroj je ovládán moderním elektronickým řídícím systémem ES4000 Standard , který zajišťuje maximální efektivitu výroby stlačeného vzduchu díky řídícím algoritmům pro snížení chodu naprázdno a zbytečných startů. Řídící jednotka ES4000 dále poskytuje mnoho důležitých funkcí pro zajištění bezpečnosti chodu stroje a informování obsluhy, údržby. Dále poskytuje možnost propojit více kompresorů do série, uchovávat si v paměti data o chybových hlášeních, lze na ní nastavit několik různých tlakových pásem a celou řadu dalších potřebných funkcí. Za příplatek lze dodat graficky příjemnější verzi jednotky ES4000 Advanced.


Konstrukční řešení

Stroje řady RMB byly navrženy tak, aby byly maximálně spolehlivé, vysoce účinné, měly dlouhou životnost a byly uživatelsky příjemné. V konstrukci naleznete celou řadu perfektních řešení pro rychlý servis, snadný přístup k náhradním dílům, optimálně řešené proudění vzduchu a ventilaci a precizní odhlučnění. Vše je přitom integrováno do minimálních rozměrů!

popis

1. filtrační panel
2. nouzový stop
3. řídící jednotka
4. olejový separátor (30-37 kW)
5. olejový separátor (22-26kW)
6. elektrický rozvaděč

7. frekvenční měnič
8. vzduchový filtr
9. šroubový blok
10. motor
11. ventilátor
12. převodovka (pevná rychlost)

13. přímý převod (IVR)
14. cyklonový odlučovač
15. koalescenční filtr
16. sušička

mark-rmb-2015-inside.jpg

Údržba a servis

Výroba stlačeného vzduchu je životně důležitým procesem pro každého uživatele. Kvalitní údržba, vysoká spolehlivost a rychlý servis jsou proto prioritami firmy MARK. Naše stroje se vyznačují:

  • umístěním všech servisních komponentů z čelní části stroje pro excelentní přístup
  • rychlým přístupem dovnitř stroje díky speciálním závěsům na panelech
  • odděleným olejovým a vzduchovým chladičem pro snadné čištění a rychlé vyjmutí
  • používáním speciálního oleje Fluidtech mají perfektní životnost a velice nízkou výstupní teplotu vzduchu pro Váš kvalitní vzduch
  • bezpečnostními opatřeními pro maximální ochranu stroje a obsluhy
  • snadným objednáváním servisních sad pomocí jednoho čísla
  • širokou servisní sítí a rychlým havarijním servisem po celé České republice