Aktuality

separatory-des.jpg

31. 3. 2022 - separátory voda/olej DES

V rámci aktualizace programu úpravy vzduchu v naší nabídce nově naleznete separátory voda/olej DES a DESO. Díky inovativním náplním pro jednoduchou, účinnou a čistou separaci zajišťují separátory snadný, bezpečný a čistý provoz. Pro perfektní separaci jsou k dispozici separátory s aktivním uhlím (DES) nebo s organicky modifikovaným fylosilikátem známým jako organoclay (DESO). Hlavními přednostmi jsou vysoká čistota separované vody (pouhých 5 ppm), snadná manipulace nebo filtrační médium šetrnější k životnímu prostředí.

více informací


rmc4-d.jpg

3. 9. 2021 - nová řada šroubových kompresorů RMC

Program šroubových kompresorů je nyní rozšířen o novou generaci spolehlivých, kompaktních a tichých strojů RMC. Díky těmto vlastnostnem zaručují kompresory udržení provozních nákladů na velmi nízké úrovni.Kompresory RMC dokáží pracovat i v těch nejnáročnějších podmínkách a v případě strojů s plynulou regulací otáček frekvenčním měničem navíc snižují spotřebu energie o působivých 35 %.

více informací


rmf-111-160.jpg

21. 3. 2021 - šroubové kompresory RMF

Firma MARK COMPRESSORS představuje novou generaci šroubových kompresorů RMF s příkonem od 110 do 160 kW.

Nová generace šroubových kompresorů RMF je primárně určená pro zákazníky s nejvyššími nároky na maximální spolehlivost při nízkých provozních nákladech.

Pohon pomocí převodovky, nový šroubový blok C200 a řízení chodu s pevnými otáčkami či s plynulou regulací otáček frekvenčním měničem jsou hlavními přednostmi podtrhujícími kvalitu a energetickou účinnost kompresorů.

Stroje jsou vybaveny elektronickou řídicí jednotkou ES4000 Touch s 4,3" dotykovým displejem s integrovaným monitorovacím systémem ICONS, novým indukčním motorem IE3 a frekvenčním měničem Danfoss.

více informací


msm2-med-270.jpg

24. 2. 2021 - šroubové kompresory MSM Mini

Firma MARK COMPRESSORS přichází na trh s novou generací šroubových kompresorů MSM Mini s příkonem od 2,2 do 7,5 kW.

Program šroubových kompresorů je nyní rozšířen o kompresory MSM Mini primárně určených pro zákazníky s nároky na trvalý provoz kompresoru.
Stroje dodávají více stlačeného vzduchu při nižších provozních nákladech díky nové technologii šroubového bloku C43.

Díky široké nabídce volitelných variant můžete přizpůsobit kompresor svým potřebám. Volitelně si tak můžete k Vašemu stroji pořídit například vzduchové filtry, časový odpouštěč, 500l vzdušník, ohřev oleje či tropický termostat.

Kompresory jsou k dispozici v následujících provedeních:

  • Samostatné provedení
  • Provedení se vzdušníkem o objemu 200 či 270 litrů (volitelně 500 litrů)
  • Provedení se vzdušníkem a sušičkou MDX s rosným bodem +4 °C ±1 °C

více informací


susicka-mdx.jpg

15. 2. 2021 - MARK - kondenzační sušičky MDX

Od roku 2017 probíhaly postupné inovace řady kondenzačních sušiček MDX, které byly v loňském roce dokončeny technickými vylepšeními posledních modelů o velikostech MDX3600 až MDX5200. Tímto krokem byl proces modernizace programu řady MDX dokončen a pro přehlednost uvádíme informace o nejzásadnějších změnách v portfoliu:

  • používají se nová a ekologická chladiva R513A, R410A a R452A s výrazně nižšími hodnotami GWP a nižším ekvivalentem CO2
  • sušičky MDX jsou vybavené elektronickým displejem s provozními a alarmovými signalizacemi
  • většina modelů je vybavena rotačním chladivovým kompresorem a vylepšnými výměníky tepla
  • byl inovován elektronický odpouštěč kondenzátu Logidrain

U příležitosti dokončení všech změn v programu MDX vydáváme nový prospekt, v němž naleznete plně aktuální informace o těchto sušičkách.

více informací


v36-50.jpg

30. 4. 2020 - pístový kompresor V36

Řada mobilních pístových kompresorů Pro Line je nyní rozšířena o kompresor V36 s příkonem 2,2 kW. Tento jednostupňový olejem mazaný kompresor se dvěma litinovými válci s písty uspořádanými do V nabízí přímé spojení motoru s kompresorem pomocí hřídele, 50l tlakovou nádobu a automatický chod pomocí tlakového spínače. Kompresor V36 s integrovaným regulátorem tlaku a manometry je navíc vybaven dvěma gumovými kolečky a podstavci pro snadnou manipulaci. Díky těmto vlastnostem vyhovuje extrémně silný kompresor i těm nejnáročnějším profesionálním aplikacím.

více informací


ecobox-1.jpg

24. 4. 2020 - nová řada separátorů ECOBOX

Separátory ECOBOX pro oddělení kondenzátu z oleje a pevných nečistot od vody pomocí dvoustupňové separace jsou vhodné pro snížení nákladů na likvidaci kondenzátu, který musí být standardně likvidován v systému olejového hospodářství. Díky zmíněné dvoustupňové separaci obsahuje voda olej pod hodnotu 15 ppm, tedy výrazně pod úrovní přijatelné hodnoty stanovené legislativou.

Separátor ECOBOX-1 je díky použití 100% recyklovatelných materiálů šetrný vůči životnímu prostředí a jeho kompaktní design vhodný pro pístové a menší šroubové kompresory navíc usnadňuje instalaci či jeho výměnu.

ECOBOX-2-4 s životností až 4000 MH eliminují potencionální zdravotní problémy. Separátory také nabízejí moderní a intuitivní technologii "Plug & Play" pro jeho snadnou instalaci a následnou správu.

více informací


rmm-30d.jpg

14. 4. 2020 - nová řada šroubových kompresorů RMM

Firma MARK COMPRESSORS přichází na trh s novou řadou šroubových kompresorů RMM s příkonem od 30 do 45 kW.

Pohon pomocí převodovky, moderní šroubový blok S90 a řízení chodu s pevnými otáčkami či s plynulou regulací otáček frekvenčním měničem jsou hlavními přednostmi podtrhujícími kvalitu a energetickou účinnost kompresorů. RMM jsou také vybaveny elektronickou řídicí jednotkou ES4000 Swipe s monochromatickým displejem pro co nejsnadnější správu stroje, a také integrovaným systémem ICONS pro monitoring kompresorové stanice.

více informací


image

31. 3. 2020 - nová řada vzduchových filtrů LINE

Společnost MARK uvádí na trh nové řady filtrů LINE a cyklónových odlučovačů WS.

V rámci rozšíření programu úpravy vzduchu nyní naleznete v naší nabídce novou řadu filtrů LINE. Tato řada je tvořena celkem 6 filtračními stupni a obsahuje mimo jiné i širokou škálu příslušenství včetně diferenčního manometru, plovákových a elektronických odpouštěčů, sad pro montáž na zeď a mnoho dalších.

více informací


ws

31. 3. 2020 - nová řada cyklónových odlučovačů WS

Nová řada cyklónových odlučovačů WS dokáže eliminovat až 99 % objemové vody a zaručuje trvale nízký tlakový spád. Speciálně navržený odstředivý modul s lamelami navíc eliminuje snižování účinnosti a zároveň zabraňuje vzniklým vzduchovým vírům před poškozením filtrační vložky.

více informací


os-50cm.jpg

25. 11. 2019 - nová řada pístových kompresorů Super Silent Line

Společnost ABAC představuje novou řadu odhlučněných pístových kompresorů s přímým pohonem Super Silent OS.

Kompresory OS disponují bezolejovou kompresorovou jednotkou s příkonem od 0,55 do 1,5 kW a dodávaným tlakem 8 resp. 9 bar. Inovativním prvkem kompresorů OS je uzavřená konstrukce jednotky, která zabraňuje kontaktu uživatele s horkými a pohyblivými částmi stroje a snižuje hlučnost na úroveň 59 dB(A).

více informací