Aktuality

rmf-111-160.jpg

21. 3. 2021 - šroubové kompresory RMF

Firma MARK COMPRESSORS představuje novou generaci šroubových kompresorů RMF s příkonem od 110 do 160 kW.

Nová generace šroubových kompresorů RMF je primárně určená pro zákazníky s nejvyššími nároky na maximální spolehlivost při nízkých provozních nákladech.

Pohon pomocí převodovky, nový šroubový blok C200 a řízení chodu s pevnými otáčkami či s plynulou regulací otáček frekvenčním měničem jsou hlavními přednostmi podtrhujícími kvalitu a energetickou účinnost kompresorů.

Stroje jsou vybaveny elektronickou řídicí jednotkou ES4000 Touch s 4,3" dotykovým displejem s integrovaným monitorovacím systémem ICONS, novým indukčním motorem IE3 a frekvenčním měničem Danfoss.

více informací


msm2-med-270.jpg

24. 2. 2021 - šroubové kompresory MSM Mini

Firma MARK COMPRESSORS přichází na trh s novou generací šroubových kompresorů MSM Mini s příkonem od 2,2 do 7,5 kW.

Program šroubových kompresorů je nyní rozšířen o kompresory MSM Mini primárně určených pro zákazníky s nároky na trvalý provoz kompresoru.
Stroje dodávají více stlačeného vzduchu při nižších provozních nákladech díky nové technologii šroubového bloku C43.

Díky široké nabídce volitelných variant můžete přizpůsobit kompresor svým potřebám. Volitelně si tak můžete k Vašemu stroji pořídit například vzduchové filtry, časový odpouštěč, 500l vzdušník, ohřev oleje či tropický termostat.

Kompresory jsou k dispozici v následujících provedeních:

  • Samostatné provedení
  • Provedení se vzdušníkem o objemu 200 či 270 litrů (volitelně 500 litrů)
  • Provedení se vzdušníkem a sušičkou MDX s rosným bodem +4 °C ±1 °C

více informací


susicka-mdx.jpg

15. 2. 2021 - MARK - kondenzační sušičky MDX

Od roku 2017 probíhaly postupné inovace řady kondenzačních sušiček MDX, které byly v loňském roce dokončeny technickými vylepšeními posledních modelů o velikostech MDX3600 až MDX5200. Tímto krokem byl proces modernizace programu řady MDX dokončen a pro přehlednost uvádíme informace o nejzásadnějších změnách v portfoliu:

  • používají se nová a ekologická chladiva R513A, R410A a R452A s výrazně nižšími hodnotami GWP a nižším ekvivalentem CO2
  • sušičky MDX jsou vybavené elektronickým displejem s provozními a alarmovými signalizacemi
  • většina modelů je vybavena rotačním chladivovým kompresorem a vylepšnými výměníky tepla
  • byl inovován elektronický odpouštěč kondenzátu Logidrain

U příležitosti dokončení všech změn v programu MDX vydáváme nový prospekt, v němž naleznete plně aktuální informace o těchto sušičkách.

více informací


v36-50.jpg

30. 4. 2020 - pístový kompresor V36

Řada mobilních pístových kompresorů Pro Line je nyní rozšířena o kompresor V36 s příkonem 2,2 kW. Tento jednostupňový olejem mazaný kompresor se dvěma litinovými válci s písty uspořádanými do V nabízí přímé spojení motoru s kompresorem pomocí hřídele, 50l tlakovou nádobu a automatický chod pomocí tlakového spínače. Kompresor V36 s integrovaným regulátorem tlaku a manometry je navíc vybaven dvěma gumovými kolečky a podstavci pro snadnou manipulaci. Díky těmto vlastnostem vyhovuje extrémně silný kompresor i těm nejnáročnějším profesionálním aplikacím.

více informací


ecobox-1.jpg

24. 4. 2020 - nová řada separátorů ECOBOX

Separátory ECOBOX pro oddělení kondenzátu z oleje a pevných nečistot od vody pomocí dvoustupňové separace jsou vhodné pro snížení nákladů na likvidaci kondenzátu, který musí být standardně likvidován v systému olejového hospodářství. Díky zmíněné dvoustupňové separaci obsahuje voda olej pod hodnotu 15 ppm, tedy výrazně pod úrovní přijatelné hodnoty stanovené legislativou.

Separátor ECOBOX-1 je díky použití 100% recyklovatelných materiálů šetrný vůči životnímu prostředí a jeho kompaktní design vhodný pro pístové a menší šroubové kompresory navíc usnadňuje instalaci či jeho výměnu.

ECOBOX-2-4 s životností až 4000 MH eliminují potencionální zdravotní problémy. Separátory také nabízejí moderní a intuitivní technologii "Plug & Play" pro jeho snadnou instalaci a následnou správu.

více informací


rmm-30d.jpg

14. 4. 2020 - nová řada šroubových kompresorů RMM

Firma MARK COMPRESSORS přichází na trh s novou řadou šroubových kompresorů RMM s příkonem od 30 do 45 kW.

Pohon pomocí převodovky, moderní šroubový blok S90 a řízení chodu s pevnými otáčkami či s plynulou regulací otáček frekvenčním měničem jsou hlavními přednostmi podtrhujícími kvalitu a energetickou účinnost kompresorů. RMM jsou také vybaveny elektronickou řídicí jednotkou ES4000 Swipe s monochromatickým displejem pro co nejsnadnější správu stroje, a také integrovaným systémem ICONS pro monitoring kompresorové stanice.

více informací


image

31. 3. 2020 - nová řada vzduchových filtrů LINE

Společnost MARK uvádí na trh nové řady filtrů LINE a cyklónových odlučovačů WS.

V rámci rozšíření programu úpravy vzduchu nyní naleznete v naší nabídce novou řadu filtrů LINE. Tato řada je tvořena celkem 6 filtračními stupni a obsahuje mimo jiné i širokou škálu příslušenství včetně diferenčního manometru, plovákových a elektronických odpouštěčů, sad pro montáž na zeď a mnoho dalších.

více informací


ws

31. 3. 2020 - nová řada cyklónových odlučovačů WS

Nová řada cyklónových odlučovačů WS dokáže eliminovat až 99 % objemové vody a zaručuje trvale nízký tlakový spád. Speciálně navržený odstředivý modul s lamelami navíc eliminuje snižování účinnosti a zároveň zabraňuje vzniklým vzduchovým vírům před poškozením filtrační vložky.

více informací


msc-37.jpg

6. 1. 2020 - nová řada šroubových kompresorů MSC-RME

Řady kompresorů MARK - MSC-MSD a RMC-RMD-RME poskytují široký výběr ze strojů s příkonem 30-110 kW a volbu mezi pohonem s klínovými řemeny či koaxiální spojkou, mezi řízením typů on-off či s proměnlivou rychlostí (IVR) díky frekvenčnímu měniči. Náklady na energii a specifické požadavky budou vždy splněny přesně pro Vaši aplikaci. S kterýmkoliv modelem z nabídky MARK získáte vysoký standard díky použitým kvalitním dílům, garantovaný výkon stroje a technické řešení pro co nejsnazší a bezproblémový provoz.

více informací


os-50cm.jpg

25. 11. 2019 - nová řada pístových kompresorů Super Silent Line

Společnost ABAC představuje novou řadu odhlučněných pístových kompresorů s přímým pohonem Super Silent OS.

Kompresory OS disponují bezolejovou kompresorovou jednotkou s příkonem od 0,55 do 1,5 kW a dodávaným tlakem 8 resp. 9 bar. Inovativním prvkem kompresorů OS je uzavřená konstrukce jednotky, která zabraňuje kontaktu uživatele s horkými a pohyblivými částmi stroje a snižuje hlučnost na úroveň 59 dB(A).

více informací


rmb15-25

10. 6. 2019 - nová řada šroubových kompresorů RMB 15-25

V programu šroubových kompresorů MARK dochází k výrazným změnám v oblasti strojů s příkony 15-30 kW.

Řada RMB 15-25 je k dispozici s příkony 15-18,5-22-26 kW a díky bezeztrátovému převodu pomocí převodovky (v provedení s pevnými otáčkami) a spojky (v provedení s regulací otáček) je určena především pro zákazníky s nároky na nejvyšší energetickou účinnost kompresoru. Obě řady jsou nabízeny v mnoha variantách s různým tlakem, nádobami, konfiguracemi sestav a rovněž s možností nadstandardního vybavení pomocí konceptu volitelných variant.

více informací


msm16-30.jpg

11. 6. 2019 - nová řada šroubových kompresorů MSM 16-30

V programu šroubových kompresorů MARK dochází k výrazným změnám v oblasti strojů s příkony 15-30 kW.

Řada MSM 16-30 je vybavena tradičním pohonem pomocí klínových řemenů a je k dispozici v příkonech 15-18,5-22-30 kW, kde nahrazuje původní kompresory MSA a MSB, jejichž výroba byla v květnu ukončena.

více informací


rmd-pm

V loňském roce uvedla firma MARK na trh šroubové kompresory s přímým pohonem / převodovkou v řadě RMB a to s příkony motorů 26,5 - 30 - 37 kW.
Je nám potěšením oznámit rozšíření této řady o verzi s příkonem elektromotoru 22 kW. K novince přikládáme přepracovaný prospekt k řadě RMB.

27. 12. 2018 - Šroubové kompresory RMD-IVR 45 - 75 kW

Společnost MARK uvádí na trh novou řadu šroubových kompresorů řady RMD s řízením chodu pomocí frekvenčního měniče.

Kompresory RMD-IVR se mohou pochlubit novou vysoce efektivní technologií motorů s permanentními magnety iPM, které posouvají energetickou efektivitu kompresorů na úroveň s energetickými úsporami až 45 %.

více informací


a49b-3-200ct

19. 12. 2018 - ABAC - pístové kompresory A49B

Firma ABAC představuje novou řadu mobilních pístových kompresorů určených pro profesionální aplikace jako je broušení, používání rázových utahováků, lakování, tryskání a mnoho dalších.

Kompresory A49B jsou k dispozici ve dvou variantách 3 a 4 kW s 200 a 270 litrovými vzdušníky.

více informací


bst

4. 12. 2018 - ICD MULTIAIR - pístové kompresory BST AIR

Skupina výrobců kompresorů ICD MULTIAIR představuje novou řadu pístových kompresorů BST AIR určených pro dodávku nebo zvýšení výstupního tlaku vzduchu nebo dusíku až na úroveň 40 bar.

Kompresory BST AIR jsou dodávány ve dvou příkonech 11 a 15 kW v provedení na základovém rámu. Přestože se jedná o poměrně speciální řešení a doplněk programu, existuje několik zajímavých aplikací, pro které jsou tyto stroje určeny.

více informací


500.jpg

27. 12. 2017 - MARK - monitorovací jednotky ICONS

Stále více zákazníků vyžaduje perfektní dohled nad kompresory. Firma MARK přichází na trh s koncepčním systémem ICONS tvořeným jednotkou ICONS, jež se propojí s řídicí jednotkou kompresoru a slouží ke sběru vybraných dat ze stroje, které jsou následně pomocí GPRS přeposílány na server výrobce.

K datům se lze pohodlně připojit přes webový prohlížeč. Kromě toho získá zákazník k dispozici možnosti zasílání SMS a e-mailů o havarijních stavech či potřebě údržby, stejně jako souhrnné měsíční reporty o stavu stroje.

více informací


silent-line-a-rm.jpg

11. 12. 2017 - ABAC - pístové kompresory Silent Line A-RM

Firma ABAC představuje novou řadu pístových kompresorů určené jako malý zdroj vzduchu s perfektním odhlučněním, která se dodává s příkony od 130 do 340 W.

Nová řada A-RM je primárně určena pro profesionální aplikace s menšími nároky na využívání stroje. Díky miniaturní velikosti jsou lehce přenosné. Základní úroveň hlučnosti v rozmezí 38-43 dB(A). Kompresory A-RM mají verze vzdušníků 1,5-6-9 l.

více informací


cnr-270.jpg

15. 9. 2017 - ABAC - bezolejové kompresory Clean Air CNR

Pro velmi náročné uživatele vyžadující dodávku absolutně bezolejového vzduchu pístovým kompresorem v průmyslové kvalitě přichází firma ABAC s řešením v podobě nové řady kompresorů CLEAN AIR CNR, doplňující portfoliobezmazných kompresorů.

Tyto stroje jsou k dispozici v několika variantách 5,5 - 7,5 kW a v samostatné verzi či na vzdušníku 270/500 litrů.

více informací


triple-rotair.jpg

20. 8. 2017 - MARK - oleje Rotair pro šroubové kompresory

Firma MARK mění program olejů pro šroubové kompresory. Původní oleje FLUIDTECH a SCREWGUARD jsou nově nahrazeny sortimentem olejů pod značkou ROTAIR.

Kromě značení dochazí i ke změnám v chemické struktuře a k výraznému vylepšení vlastností.

více informací


filtry-mark.jpg

29. 6. 2017 - MARK - filtry 7-405

Firma MARK představuje novou řadu filtrů označenou 7-405. Program filtrů je tvořen celkem 6 filtračními stupni a kromě filtrů obsahuje celou řadu užitečného příslušenství.

více informací


pro-line-stacionarni.jpg

21. 6. 2017 - ABAC - Pístové kompresory Pro Line stacionární

V řadě Pro Line, která je nejširší modelovou řadou z programu ABAC, dochází ke změnám pouze u pístových kompresorů s přímým pohonem. Všechny modely prošly generační obměnou s několika konstrukčními změnami, které jistě prospějí většímu komfortu zákazníkům. K dispozici jsou nové modely O10P (0,75 kW, v Silent verzi), L25P (s příkonem 1,8 kW) a V30 (příkon 2,2 kW, náhrada za původní GV34).

více informací


pro-line-mobilni.jpg

21. 6. 2017 - ABAC - Pístové kompresory Pro Line mobilní

V řadě Pro Line, která je nejširší modelovou řadou z programu ABAC, dochází ke změnám pouze u pístových kompresorů s přímým pohonem. Všechny modely prošly generační obměnou s několika konstrukčními změnami, které jistě prospějí většímu komfortu zákazníkům. K dispozici jsou nové modely O10P (0,75 kW, v Silent verzi), L25P (s příkonem 1,8 kW) a V30 (příkon 2,2 kW, náhrada za původní GV34).

více informací